Žlijezde/Hormoni
Dijabetes - šećerna bolest
Šećerna bolest ili dijabetes (lat. diabetes mellitus), poremećaj je povećavanja razine šećera u krvi žlijezde gušterače (pankreas), koji se zbiva kada gušterača prestane potpuno ili djelomično proizvoditi hormon inzulin ili proizvedeni inzulin nije djelotvoran u organizmu.U tom slučaju stanice ne dobivaju hranu potrebnu za život.
Hepatitis A - žutica tipa A
Hepatitis A je akutna upala jetre uzrokovana virusom hepatitisa A. Prenosi se fekalno-oralnim putem, te se često naziva i "bolešću prljavih ruku". Javlja se u pravilu kod djece, kod kojih bolest ima lakši tijek i kraće traje. Nakon preboljele bolesti slijedi potpuni oporavak, bez posljedica.
Hipertireoza - pretjerana aktivnost štitne žlijezde
Hipertireoza predstavlja stanje povećane aktivnosti štitnjače, čija je posljedica prekomjerno lučenje njezina hormona.
Hipotireoza - smanjeni rad štitnjače
Štitna žlijezda se nalazi u vratu točno ispod adamove jabučice. Uloga štitne žlijezde je reguliranje brzine metaboličkih procesa u tijelu. Ona to radi preko svojih hormona T3 i T4. Rad štitnjače kontrolira žlijezda hipofiza preko svog hormona TSH. Ako je razina cirkulirajućih hormona T3 i T4 u krvi nedovoljan a hormon TSH prevelik govorimo o hipotireozi, odnosno usporenosti metaboličkih procesa.
Jetra - masna degeneracija
Masna degeneracija jetre ili masna jetra (steatosis hepatis, steatoza) posljedica je nakupljanja masti u jetri koja prelazi 5% ukupne težine jetrenog tkiva. Masnu jetru uzrokuju brojni urođeni i stečeni poremećaji metabolizma masti.
Jetra - regeneracija
Primarni način na koje Vaše tijelo izbacuje toksine jest preko jetre, koja pročišćava i čisti Vaše tijelo kontinuiranim filtriranjem otrova u krvi, koji ulaze preko probavnog trakta, kože i dišnog sustava. Međutim, u trenutcima kada je Vaša jetra preopterećena zbog stresa ili pretjeranog izlaganja toksinima, cijeli sustav može bti izbačen iz ravnoteže, a Vaše zdravlje ugroženo.
Žuč - kamenac i upala
Žučni kamenci su najčešća bolest žučnih putova i predstavljaju relativno čest poremećaj u populaciji. Učestalost se razlikuje ovisno o rasi, mjestu življenja i prehrani. Gotovo 10% ukupne populacije ima žučne kamence, a kod žena se pojavljuju čak 2 puta češće.